Dekoratívne trendy: Neutrálna jeseň

Dekoratívne trendy: Neutrálna jeseň

30. septembra 2018 0 Od Martina

Jeseň je obdobie, ktoré v sebe neskrýva len upršané a bláznivé počasie, ale skrýva v sebe paletu rôznych nádherných farieb ako je napríklad oranžová. Chladnejšie počasie sa rýchlo blíži, preto je načase začať premýšľať o aktualizácií vášho domova, tak aby vyhovoval novej sezóne.  Prinášame najdôležitejšie trendy, s ktoré budú aktuálne v najbližších mesiacoch.

Prevláda tmavá

Bohaté, tmavšie odtiene vytvárajú útulné a elegantné prostredie v našich domovoch počas jesene či zimy. Hlboké hnedé, sivé a purpurové tóny majú prednosť pred veselšími farbami. Tmavo zladený priestor má očarujúcu atmosféru pohodlia.

Klasika

Klasická jesenná farba, za ktorú sa označuje farba oranžová má priniesť do domácnosti optimizmus a vitalitu do tmavších dní počas zimy. Dekorovať by sme mali do farieb lesa a prírody ako je podzimný javor, meď, mosadz či zlato. Stačia maličké detaily vo forme lesklých vankúšov, či výrazné umelecké diela alebo sošky. Domovu by mali pridať osobnosť a sofistikovanú atmosféru.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Textúry

Prevládať by mala široká škála fascinujúcich textúr, ktorá sa presadila na celej prehliadke Autumn Fei. Dovolené je všetko od lesklého plastu až po vzorované vinylové či trblietavé filtre.

Námornícka modrá

Nadčasová klasická tmavo modrá našla v jesennej či zimnej sezóne obrovský úspech. Tmavšie odtiene modrej pôsobia sofistikovane aj v malom množstve. Modrá má evokovať odvážny a moderný vzhľad.

Späť na 80te roky

Retro mánia sa dostala do módneho sveta aj v počas tejto sezóny. Prináša so sebou odvážne volániky, farebné spreje či gýčové doplny. Spomeňte si na nedostupné bicykle alebo zbieranie tzv. C-čiek.  V roku 2018 si na 80s zaspomíname pomocou okázalých vzorov a retro osvetlenia. Pre odvážnych sú dostupné svetelné tabule.

...

Svetový šarm

Milovníci koňaku a dobrého vína si môžu vystaviť svoje najlepšie kúsky na oči. Pravé drevo, červená vínová farba, či medová farba koňaku. To sú farby, ktoré dominujú v miestnosti. Kryštálové karafy, poháre či misky môžete vytiahnuť z pivnice a umiestniť ich na viditeľné miesto, pretože v roku 2018 sú žiadanou dekoráciou.

Jednoduchosť

Zbavte sa všetkého nepotrebného a vytvorte tak väčší priestor pre pozitívnu atmosféru. Minimalistický štýl je moderný v každom ročnom období a obzvlášť keď je ladený do bielej farby. Skúste však vytvoriť čierno bielu kombináciu, ktorá pritiahne pozornosť na seba sama. Svoje miesto si v čiernobielej kombinácií nájde aj červené abstraktné umenie.

Koža

Módne trendy na jeseň v oblečení sú vyznačené koženými bundami, kabátmi, sukňami či topánkami v rôznych farbách. Interiérový dizajnéri sa týmito trendami pravdepodobne inšpirovali, pretože do popredia sa dostali kožené sedačky, kreslá a doplnky s koženým vzorom. Predstavte si jemne šedú koženú sedaciu súpravu s kombináciou výrazných vysokých zelených kvetov. Kožené doplnky nemusia byť len čierne a evokovať punk alebo dominantnosť, ale môžu pôsobiť decentne a zároveň luxusne.

Kvetinové vzory

Čím väčšie tým lepšie. Dovolené sú na tapetách, lampách, kobercoch či nábytku, avšak platí jediné pravidlo. Kombinujeme maximálne 3 vzory. To platí aj pri zvieracích vzoroch, ktoré sú rozkošné, avšak iba v určitom množstve.

Hnedá je nová čierna

Klasický nadčasový odtieň čiernej bol nahradený hnedou farbou počas tejto sezóny.. V roku 2018 môžeme v domácnosti privítať všetky odtiene hnedej, čím získame dojem elegancie. Veľké kožené masívne sedačky sú opäť vítané.