Postele z pravého masívneho dreva

Postele z pravého masívneho dreva

27. augusta 2018 0 Od Martina

Kúpa novej postele prináša množstvo otázok. Na výber je mnoho druhov materiálov, pričom niekto preferuje nábytok čalúnený, s kovovými doplnkami, lacnejší z drevotriesky či umelých materiálov. Nemali by sme však zabúdať na možnosť masívneho dreveného nábytku, ktorý je síce drahší no stále veľmi populárny.

Kvalita na prvom mieste

Ak vyhľadávate kvalitu, masívny nábytok do spálne je tou správnou voľbou. V súčasnosti je veľmi vyhľadávaný najmä pre dlhú životnosť, kvalitné spracovanie a čo je dôležité, priestoru dodáva pocit prírody.

Masívne postele z pravého dreva sú unikátne, pretože nenájdeme dva rovnaké kusy dreva s rovnakou štruktúrou, kresbou či dokonca vôňou. Postupom času drevo mení svoj odtieň z tmavšieho na svetlejšie, čo je prirodzený proces vďaka čomu nábytok „zreje“ ako dobré víno. Životnosť dreveného nábytku dokáže byť mať spravidla až niekoľko desiatok rokov, bez toho, aby nábytok stratil svoj šarm.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Aké drevo vyberať?

Nie je masív ako masív. Niektoré postele označené za masívne môžu mať len drevené doplnky, o čom bude svedčiť aj oveľa nižšia cena. Všeobecne najprijateľnejšou cenovo dostupnou variantou je výber nábytku z mäkkých typov drevín. Jedná sa o smrek alebo borovicu. Tieto materiály sa vyznačujú vysokou pružnosťou či ľahkosťou. Výhodou mäkkých drevín je tá, že sú jednoduchšie opracovateľné a preto sú perfektnou voľbou na výrobu designových postelí.

Bukové drevo a postele z neho sú dobré pre zákazníkov vyhľadávajúcich tvrdé drevo, ktoré je vzhľadom ku svojej tvrdosti a jemnej kresbe jedným z najobľúbenejších možností. Na výber je množstvo odtieňov farieb, od svetlých až po tmavé.

...

Dubové drevo a postele z neho patria medzi luxusnejšie kúsky a vyznačujú sa svojim tmavším estetickým zafarbením. K dispozícií sú väčšinou klasický dub (väčšinou z našich končín) alebo exotický malajský dub, ktorý uspokojí aj najnáročnejšieho užívateľa.

Ako správne vybrať posteľ z masívu?

Dôležitý je výber rámu. Ten je nosnou konštrukciou postele a tvorí jej základný dizajn. Nájdeme ich vo vyššie spomínaných prevedeniach dreva, od smreku až po malajský dub. Vďaka širokej ponuke na trhu by výber rámu nemal predstavovať najmenší problém a každý si nájde to, čo mu padne do oka. Dôležité je zamerať sa nie len na estetiku ale aj na samotnú funkčnosť. Zo zdravotného hľadiska sa odporúča posteľ na nožičkách, bez úložného priestoru pod posteľou, aby bol matrac dostatočne vetraný.

Nesmieme však zabudnúť ani na čelo postele. Okrem toho, že má estetickú funkciu a taktiež zvyšuje pocit súkromia, zároveň chráni hlavu a krk pred možným prievanom a izoluje od chladu, ktorý sa drží v stenách.

Na obrázku vyššie je zobrazená masívna buková posteľ California, ktorú môžete vidieť tu.

Optimálne rozmery postele

Okrem veľkosti postele je dôležitý aj priestor, kde sa posteľ bude nachádzať. Spálňa pre dve osoby by mala byť minimálne 12 metrov štvorcových veľká. V niektorých panelových domoch sa nachádzajú menšie miestnosti, pri ktorých si tým pádom dávame pozor, aby sme priestor nepreplnili nábytkom. Manželská posteľ by mala byť aspoň 200-220 cm dlhá a  180-200 cm široká. Výška postele by mala byť cca 45 cm, čo zaručuje pohodlné vstávanie.

.