Vstavaná skriňa – jej výhody i nevýhody

Vstavaná skriňa – jej výhody i nevýhody

5. januára 2021 0 Od Renata

Bez skrine sa žiadna domácnosť nezaobíde. Možno aj vy rozmýšľate ako si zariadiť svoju spálňu, chodbu, či obývačku. Možnosti je naozaj veľa. Trh ponúka rôzne hotové skrine, skrinky, poličky, knižnice i komody. Dnes, veľmi obľúbeným kusom nábytku, je vstavaná skriňa. Hádam každý bytový dizajnér tento kus nábytku neobíde. Naozaj je vstavaná skriňa výbornou voľbou, alebo je to len ošiaľ modrenej doby?

Prečo zvoliť vstavanú skriňu do bytu, či domu?

Každý z nás chce mať veľkú prehľadnú skriňu, veľký úložný priestor. Vstavaná skriňa nám túto možnosť ponúka. Tým, že skriňa siaha od podlahy, až po strop, vám umožňuje v horných častiach uskladniť sezónne veci a v dolnej časti veci, ktoré využívame na dennej báze.

Veľakrát stojíte od otázkou, ako čo najlepšie a najefektívnejšie využiť prázdny kút v byte. Pre maximálne využitie každého voľného miesta, kútu, výklenku je vstavaná skriňa vhodnou voľbou.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Patríte medzi náročných ľudí a ak do niečoho investujete čakáte, že to bude top. Týmto kusom nábytku si môžete splniť svoj sen. Je tu možnosť dať si ju urobiť na mieru, prispôsobí sa aj komplikovaným pôdorysom. Ak preferujete šaty, blúzky, obleky potrebujete skriňu, do ktorej môžete tieto veci zavesiť. Naopak ak ste športový typ máte veľa tričiek, tielok, mikín, teplákov, svetríkov skôr budete potrebovať viac poličiek. Inú skriňu potrebujete do detskej izby, inú si dáte do spálne. Skriňa má spĺňať vaše potreby. Skriňa sa má prispôsobiť vám, nie vy skrini.

Málo ľudí preferuje eklektický štýl (nič s ničím neladí). Ľudia majú radi, ak ich byt je ladený v jednom štýle. Vstavanú skriňu si zladíte s podlahou, s celým interiérom. Variabilita je naozaj veľká. Firma, ktorej zveríte výrobu skrine by vám mala ponúknuť širokú ponuku farieb, materiálov, kombinácii dreva, skla, kovov.    

Medzi z možností je, aby súčasťou vašej novej skine bolo aj veľké zrkadlo. Hoci je skriňa mohutná a zaberie veľkú časť miestnosti, ak bude skriňa so zrkadlom, zrkadlo aj malú miestnosť opticky zväčší.

...

Ak by ste chceli kúpiť hotovú skriňu podľa vašich predstáv, jej hľadanie vás stojí nemálo času. Ak sa rozhodnete pre vstavanú skriňu ušetríte čas. Zájde k predajcovi, poviete mu svoju predstavu. On vám ju nakreslí, urobí cenovú ponuku a vy už niekam nemusíte chodiť. Nemusíte sedieť dlhé hodiny na internete a hľadať skriňu, ktorá by spĺňala vaše požiadavky a nakoniec aj tak budete musieť urobiť kompromis.

Nie ste domáci kutil? Nevadí. Predajca zabezpečí výrobu, ale aj montáž a vám odovzdá hotovú skriňu. Nemusíte študovať návody, ani tráviť čas skladaním. 

A prečo sú majitelia vstavaných skríň spokojní? Podstatné mená, ktoré ju vystihujú sú prehľadnosť, efektívnosť, variabilnosť, ale aj poriadok. Rýchlo v nej upracete a nesadá na ňu prach, keďže je až po strop.

S čím rátať, ak sa rozhodnete pre vstavanú skriňu?

  • Na rozdiel od hotovej skrine, ktorá ak je na sklade, predajca nám ju pošle do niekoľkých dní, na vstavanú skriňu je potrebné si počkať aj niekoľko týždňov.
  • Vstavaná skriňa si vyžaduje nemalú investíciu.
  • Ak si ju raz dáte postaviť viac s ňou nepohnete. Pri sťahovaní si ju zo sebou nevezmete.

Na čo myslieť, ak sa rozhodnete pre vstavanú skriňu?

Zvoľte si  firmu s kvalifikovanými remeselníkmi.

Prečítajte si recenzie, alebo oslovte firmu, s ktorou majú dobré skúsenosti vaši známi. Chcete predsa skriňu s kvalitných materiálov, ktorá vám vydrží roky. Nedajte sa zlákať len cenou. Nielen materiály, ale aj práca remeselníka musí byť ukážková. Chcete, aby skriňa dokonale sedela, aby bola podľa vaši predstáv, aby bolo rovno. Informujte sa ako je to so zárukou.

Skriňa vám bude slúžiť niekoľko rokov Takúto skriňu si nekupujete na rok, príp. dva. Preto si ju navrhnite tak, aby ste boli s ňou spokojný aj po istom čase. Pri voľbe farebnosti sa držte jednoduchosti. Steny rýchlo premaľujete, koberec vymeníte, no skriňa vám ostane. Toto platí aj pri detských vstavaných skriniach. Je milé mať ružovú skriňu pre trojročné dievčatko, no dievča v puberte, asi moc nadšené nebude. Myslite na to, že deti rastú.