Ako zariadiť kúpeľňu

Ako zariadiť kúpeľňu

19. júna 2018 0 Od Martina

Nie je nič lepšie, ako sa po celodennom strese hodiť do vane alebo si dať horúcu sprchu. Preto je dôležité venovať svoju pozornosť aj samotnej kúpeľni. Nemusíte sa hneď púšťať do rozsiahlej rekonštrukcie, niekedy postačuje vymeniť nábytok prípadne pridať niekoľko doplnkov. Čo je práve moderné a trendy sa budeme venovať v dnešnom článku.

Farby

V podstate môžeme použiť široké spektrum farieb. Od jemných pastelových po výrazné až krikľavé. Platí však pravidlo, že výrazné farby kombinujeme s bledými. Moderná je tmavomodrá, fialová, zelená alebo žltá. Kúpeľne môžeme zariadiť v rôznych štýloch a podľa toho môžeme voliť farby, ak nemáme vlastnú predstavu.

Antracit

V matnom prevedení antracitu vynikne lesklá snehobiela sanita. Krásne ukáže aj drevený či kovový nábytok, na ktorý môžeme použiť sklo. Tmavé farby volíme skôr do väčších miestností, pretože opticky zmenšujú. Tieto farby vyniknú aj v prípade, že kúpeľňa disponuje oknom, ktoré ju dokonale presvetlí.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Pestré farby

Ak máte radi rôzne vzory a farby, platí pravidlo, že kombinujeme max 4 farby. Výrazné farby na stenách môžeme ladiť s čiernobielou podlahou so štvorcovým vzorom. Celý dojem zjemníme svetlým nábytkom, napríklad v pastelovej farbe.

Industriálny štýl

Hladké betónové povrchy s výrazne žltou stenou, liatou podlahou či lesklými doplnkami? Tento premyslený dizajn dokáže zaujať každého. Dôležitú úlohu zohrávajú práve menšie doplnky, otvorené police či iné odkladacie priestory. Pozornosť môžete upriamiť aj na hlavné svetlo.

Škandinávska biela

Kúpeľňa pripomínajúca studenú severskú zimu dokáže mať šmrnc. Biela je symbolom čistoty a jednoduchosti. Výhodou je, že ju dokážeme ladiť s každou farbou, a preto stačí keď vymeníme doplnky a celý charakter miestnosti sa zmení. Pestré červené, krikľavé zelené alebo lesklé medené doplnky. Povolené je všetko avšak v rozumnom množstve. Do bielej kúpeľne volíme čistý dizajn, čo znamená že použijeme minimum nábytku. Luxusne ukáže aj kombinácia lesklej bielej s dreveným vzorom.

...

Luxusná kúpeľňa

Dláždené a hladké podlahy, vzor mramoru, veľké zrkadlo z obdobia secesie, sprcha s luxusnou sprchovacou hlavicou volíme do kúpeľní väčších rozmerov. Na trhu sa nachádzajú aj cenovo dostupné napodobeniny, takže sa netreba báť, že si luxusný dizajn nemôžeme dovoliť.

Retro

Základom je dobové sanitárne vybavenie. Ideálne je použitie tradičnej vane stojacej na nožičkách, so zahnutým okrajom. Dolaďujeme ju retro batériou v chrómovej farbe, zabudovanej na okraji vani. Na stenu používame štvorcové obkladačky 10×10 cm prípadne inom menšom formáte.

Čierno-biela elegancia

Čierno-bielou kombináciou sa nedá nič pokaziť Použiť môžeme obklady s rôznymi geometrickými tvarmi. Kúpeľňu zútulňujeme doplnkami, ktoré priestor zjemnia a zútulnia. Perfektné je aj umiestnenie kvetín vo veľkých črepníkoch. Nábytok ladíme v sivej bielej alebo čiernej farbe.

Doplnky

Kúpeľňu môžeme dekorovať rôznymi soškami, vešiakmi na uteráky alebo zrkadlami. Dominantným prvkom môžu byť tiež rôzne stropné svetlá, LED osvetlenie alebo bodové osvetlenie. Zaujímavé môžu byť tiež olejové lampy, ktoré si pustíme počas kúpania.

Nezabudnime, že aj samotné uteráky môžu vypadať veľmi dobré. Na otvorených poličkách, poskladané do komína v jednej farbe. V prípade 2 umývadiel, môžeme umiestniť uteráky na ruky po oboch stranách. Ak je k dispozícií priestor, môžeme dať do kúpeľne kvetináče alebo väčšie sošky.

Nábytok

Máme dve možnosti. Nákup nábytku v kamennom obchode, kde sú na výber celé zostavy alebo nábytok na mieru. Výhoda celej zostavy je nižšia cena a máte ju okamžite doma. Nábytok na mieru je kvalitnejší, s vyššou cenou a podľa možností stolára budete nejaký čas čakať, no vo výsledku to môže byť oveľa lepšie ako kupovaná zostava. Závisí na vás, ako moc sa vám chce investovať.