TOP 10 trendov v zariaďovaní v roku 2018

TOP 10 trendov v zariaďovaní v roku 2018

30. decembra 2017 1 Od Martina

Pozrite sa na naše predpovede pre nachádzajúcu domácu výzdobu v roku 2018. V dnešnom svete je domov svätyňou, do ktorej si ideme po ťažkom pracovnom dni oddýchnuť, a nie je nič lepšie ako sa vrátiť  do svojho útulného priestoru v ktorom sa stretávame so svojimi blízkymi.  Ešte lepšie je vrátiť sa na miesto, ktorému dáte vzhľad a štýl, ktorý vyhovuje vášmu vkusu. Pre inšpiráciu si prečítajte o pár nápadoch, ktoré vám môžu pri dekorovaní pomôcť. Rok 2018 so sebou prináša luxusné, moderné a šikovné inšpirácie v oblasti dizajnu.

Venujte pozornosť zelenej farbe

Inšpirujte sa napríklad odvážnou zelenou farbou, ktorá v nás evokuje prírodu alebo zdravie. Odvážna zelená farba nahradí bežné spoločenské neutrálne farby ako je biela či béžová. Zelená bola podľa spoločnosti Pantone farbou roku 2017.

To však neznamená, že má ostať zabudnutá a preto dostane aj v roku 2018 pozornosť, ktorú si zaslúži. Rok 2018 sa vyznačuje návratu k prírode a pokoja. Ak je vymaľovanie celej steny na výraznú zelenú pre vás veľký krok, môžete si ju dopriať v podobe zeleného nábytku či doplnkov. Netreba však zabudnúť, že zeleň sa dá do domácnosti priniesť aj pomocou rastlín.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Použitie rôznych materiálov.. áno alebo nie?

Rok 2018 bude o originálnych materiáloch. Od masívnych drevených podláh až po prírodné ratanové koberce. Pravé drevo sa po dlhých rokoch umelých materiáloch dostáva do popredia.

Milovníci dekorov sa chcú priblížiť čoraz viac prírodnému charakteru domácnosti. Ak nemáte v pláne meniť podlahy, či kupovať masívny drevený nábytok, môžete porozmýšľať nad možnosťou umiestnenia dreveného stĺpu do obývačky.

Výhodou pravého dreva je tá, že má dlhú životnosť, jedinečné vzory  a nerozpadne sa ako drevotrieska. Avšak, v dnešnej dobe technologických pokrokov netreba tvrdiť, že všetok nábytok vytvorený umelo nestojí za nič. Príkladom môže byť syntetický umelý ratan alebo umelý kameň, ktoré majú tiež dlhú životnosť.  

Umelý kameň dokáže dokonca lepšie odolávať teplu a kyslím prvkom. Aj keď nič nemôže nahradiť vôňu a dotyk z originálnych materiálov, veľa produktov zodpovedá práve vzhľadu a kvalite práve originálnym materiálom. Čo je však dôležité, materiály stále môžeme kombinovať, ide o to zachovať ich originalitu. Dovolené sú tiež originálne kravské či ovčie kože a kto má rád výstrednosť aj lebky s kravskými rohmi.

ROCK NAVY BLUE.

Trendovou farbou nie je len zelená či Ultra Violet ( ultra fialová). V roku 2018 dostáva svoje miesto práve modrá farby odtieňa Rock Navy Blue. Táto farba je jedinečná tým, že je tmavá, dokonca až do čierna, no opticky nezmenšuje miestnosť a  práve naopak spraví ju veľmi zaujímavou. Pokiaľ ju skombinujete s mnohými ďalšími farebnými schémami ako je napríklad svetlejšia modrá či iné,  dostanete jedinečnú kombináciu a ohromný výsledok.

...

Návrat k ručne robeným výrobkom (homemade)

Za posledné roky do popredia stúpa všetko čo je DIY a teda, ručné domáce výrobky. Všetci  milujú domáce dekorácie a ručné práce.  Práve rok 2018 je rokom, kedy tieto originálne výrobky nájdu svoje miesto.  Môžete si tak kúpiť olejovú maľbu na plátne, alebo iný maliarsky štýl od rôznych autorov, keramické nádoby, prírodné ratanové koše, kožené výrobky atď.. Predstavivosti sa medze nekladú.

Do popredia ide kov

Kov (metál) prináša oveľa viac ako len priemyselné prostredie. Miešanie a zladenie kovových prvkov dokáže vo výzdobe docieliť dokonalé výsledky. Môžete kombinovať mosadznú kuchynskú batériu s niklovými rúčkami na skrinke. Elegantný dizajn docielite veľkou medenou vázou alebo bronzovým závesným svetlom. Dovolené sú aj povrchy materiálov pripomínajúce biele alebo ružové zlato.

Exotické prvky

Prvky okolitej prírody, korok či tehla. Skvelý pomocníci pri vytvorení rustikálnej atmosféry. Ešte lepšie budú však vypadať s matným povrchom. Svoje miesto si v roku 2018 nájde tiež Tiki kultúra. Exotická atmosféra polynézskej kultúry dokáže zaujať naozaj každého. Ak sa vám vyrezávané  drevené sošky, tehla alebo korok nehodí v interiéry, môžete si ním doladiť vašu terasu-

Nezabudnuteľný minimalizmus

Minimalistický dizajn asi nikdy neomrzí. Je ideálnym luxusným dekorom. Návrhári interiérov vytvárajú luxusný vzhľad pomocou zaujímavého nábytku. Dalo by sa povedať, že minimalizmus a luxus idú spolu ruka v ruke. Výhodou je, že takéto zariadenie interiéru nebýva finančne náročné a mnohokrát je veľmi efektívne. Stačí zvoliť tie správne prvky a priestor v miestnosti bude jedinečný. Minimalizmus však nie je len pre bohatých ľudí, je to zároveň aj trik ako  z malej miestnosti urobiť dokonalý zážitok. Snažte sa udržať len potrebné úložné priestory. Úložné priestory môžete získať v pohovke, ktorá má skryté úložné priestory, prípadne priestory pod posteľou alebo iné.

Jedinečné tapety

Obkladanie stien mramorov by sa asi vašej peňaženke nepáčilo a vďaka tapetám, je táto možnosť dekorácie oveľa menej finančne náročná. Tapety s mramorovým dizajnom sú veľmi obľúbené aj v Pinterest. Výhodou je, že ich môžete dať do ktorejkoľvek miestnosti, či už je to spálňa, obývačka, kúpeľňa alebo chodba. Všade budú vypadať jedinečne.

Klasická biela farba

Odtiene bielej farby sú farby čistoty, elegancie čerstvosti.  V oblasti dizajnu v roku 2018 budú zohrávať veľkú úlohu. Prineste si do interiéru prírodnú krásu kriedovej bielej farby.

Hyggie dizajn

Hyggie je dánsky dizajnový koncept. Je to zmes intímneho a útulného nábytku. Tento štýl zahŕňa sviečky, prikrývky patchworks, príslušenstvo na čaj atď. Tento dizajn vypadá skvelo po celý rok aj v teplejších klimatických podmienkach

Zdroje:

  • http://www.myownbali.com/10-interior-design-trends-2018/ [30.12.2018]
  • http://www.lushome.com/modern-interior-design-trends-2018-bright-coziness-frugal-luxury/182192  [30.12.2018]
  • http://www.sheknows.com/home-and-gardening/articles/1137396/best-home-decor-trends-2018  [30.12.2018]